| SKU | 54605 |
|---|---|
| Brend | Gigabyte |
| EAN | 4719331860998 |
*Iskazana cena sa popustom važi za online kupovinu, kao i za kupovinu u prodavnicama za gotovinski način plaćanja
Gigabyte Z790 EAGLE AX rev. 1.x - matična ploča premium brenda.
Gigabyte Z790 EAGLE AX rev. 1.x je matična ploča koja donosi jednostavnost i pouzdanost. Gigabyte Z790 EAGLE AX rev. 1.x je premium matična ploča koja pruža sve što je potrebno za izgradnju snage računara. Sa podrškom za najnovije Intel procesore i DDR5 memoriju, ova ploča omogućava vrhunske performanse i brzinu. Pored toga, ima bogat set funkcija kao što su PCIe 5.0 slotovi, USB 4.0 konektori i integrisani WiFi 6E, što je čini idealnom za igrače, kreatore sadržaja i entuzijaste koji zahtevaju maksimalnu pouzdanost i performanse. Uz napredne termalne i audio karakteristike, Gigabyte Z790 EAGLE AX rev. 1.x je pravo rešenje za sve koji žele da izgrade vrhunski PC sistem.
Specifikacija:
| Procesorsko ležište (socket) | Intel 1700 |
|---|---|
| Čipset | Intel Z790 |
| Tip memorije | DDR5 |
| Memorijski slotovi | 4x DDR5 |
| Podržane memorije | 6.000MT/s (O.C.), 5.800MT/s (O.C.), 7.200MT/s (O.C.), 7.000MT/s (O.C.), 6.800MT/s (O.C.), 6.600MT/s (O.C.), 6.400MT/s (O.C.), 6.200MT/s (O.C.), 5.600MT/s, 5.400MT/s, 5.200MT/s, 4.800MT/s, 7.600MT/s (O.C.), 7.400MT/s (O.C.), 4.400MT/s |
| Maksimalna ukupna memorija | 192GB |
| Ostale osobine | Podrška za Unbuffered ECC memoriju, Podrška za Extreme Memory Profile (XMP), Podrška za non-ECC UDIMM memory, Dual Channel |
| PCI Express x16 slot | 1x PCI Express 5.0 (x16 mode), 1x PCI Express 4.0 (x4 mode), 1x PCI Express 3.0 (x1 mode) |
| PCI Express x1 slot | 2x PCI Express 3.0 |
| SATA priključci (ukupno) | 4 |
| SATA priključci | 4x SATA III 6.0Gbs |
| Ostali skladišni interfejs | 3x M.2 Socket 3 (SSD) |
| RAID | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10 |
| Žična mreža (LAN) | 10/100/1000/2500 Mbps (2.5GbE) |
| Model | Realtek |
| Wi-Fi | Da |
| Bluetooth | Da |
| Bluetooth verzija | 5.3 |
| Broj kanala | 8 (7.1) |
| Model | Realtek |
| Napomena | High Definition, Podrška za S/PDIF izlaz |
| DisplayPort priključci | 1x DisplayPort |
| HDMI priključci | 1x HDMI |
| PS/2 | 1 (tastatura ili miš) |
| Ukupno USB priključaka | 8 |
| Ukupno USB-C priključaka | 1 |
| USB 3.2 priključci | 4 (Tip A) Gen1, 1 (Tip A) Gen2, 1 (Tip C) Gen2 |
| USB 2.0 priključci | 2 |
| RJ-45 (LAN) | 1 |
| Audio | 3x 3.5mm |
| Ostali priključci | 2 x SMA antenna connectors (1T1R) |
| Naponski priključci | 2x 8 pin 12V Power Connector, 1 x 24 pin ATX Power Connector |
| USB 3.2 | 1 (podrška za 1 USB 3.2 Gen 1 Tip C porta), 1 (podrška za USB 3.2 Gen 1 port) |
| USB 2.0 | 2 |
| Audio | 1x S/PDIF izlaz, 1x Front panel audio |
| Ostali priključci | 1x TPM Header, 3x System Fan header, 3x M.2 Socket 3, 1 x front panel header, 1 x Clear CMOS jumper, 1 x system fan/water cooling pump headers, 1 x Q-Flash Plus button, 4 x SATA 6Gb/s, 2 x Thunderbolt add-in card connectors, 1 x reset jumper, 2x addressable LED strip headers, 1 x reset button, 1 x 4-pin CPU Fan conector, 1x CPU fan/water cooling pump header |
| Napomena | Za iskorišćavanje određenih internih konektora potrebni su dodatni bracket-i ili priključci na kućištu |
| Format | ATX |
| Dimenzije | 305mm x 244mm |
| Reklamacioni period | 36 meseci |
| Link proizvođača | LINK |
| SKU | 54605 |
|---|---|
| Brend | Gigabyte |
| Vrsta | Matična ploča |
| Akcija | Redovna cena |
| EAN | 4719331860998 |
| Konekcija | 3.5mm, DisplayPort, HDMI, USB, USB-C |
| Boja | Crna |
| Tip memorije | DDR5 |
| Čipset | Intel Z790 |
| Format | ATX |
| Socket | Intel 1700 |
*Iskazana cena sa popustom važi za online kupovinu, kao i za kupovinu u prodavnicama za gotovinski način plaćanja



Login and Registration Form