Gigabyte Z790 A PRO X WIFI7 rev. 1.x - matična ploča premium brenda.
Gigabyte Z790 A PRO X WIFI7 rev. 1.x je matična ploča koja donosi jednostavnost i pouzdanost. Gigabyte Z790 A PRO X WIFI7 rev. 1.x je matična ploča koja kombinuje vrhunski dizajn sa naprednim performansama. Sa podrškom za najnovije Intel procesore i DDR5 memoriju, ova ploča omogućava brz i stabilan sistem koji zadovoljava zahtevne korisnike. Integrisani WiFi 7 modul pruža visoke brzine prenosa podataka i pouzdanu bežičnu konekciju, dok bogat set konektora, uključujući PCIe 5.0 slotove i USB 4.0 portove, omogućava širok spektar mogućnosti proširenja. Sa naprednim termalnim rešenjima i podrškom za najnovije tehnologije, Gigabyte Z790 A PRO X WIFI7 rev. 1.x je matična ploča koja će zadovoljiti i najzahtevnije korisnike.
Specifikacija:
| Procesorsko ležište (socket) | Intel 1700 |
|---|
| Čipset | Intel Z790 |
|---|
| Grafika | Intel HD |
|---|
| Tip memorije | DDR5 |
|---|
| Memorijski slotovi | 4x DDR5 |
|---|
| Podržane memorije | 6.000MT/s (O.C.), 5.800MT/s (O.C.), 7.200MT/s (O.C.), 7.000MT/s (O.C.), 6.800MT/s (O.C.), 6.600MT/s (O.C.), 6.400MT/s (O.C.), 6.200MT/s (O.C.), 4.800MT/s, 7.600MT/s (O.C.), 7.400MT/s (O.C.), 5.600MT/s (O.C.), 5.400MT/s (O.C.), 5.200MT/s (O.C.), 4.000MT/s, 7.800MT/s (O.C.), 8.000MT/S (O.C.), 7.950MT/s (O.C), 7.900MT/s (O.C), 8.266MT/s (O.C), 8.200MT/s(O.C) |
|---|
| Maksimalna ukupna memorija | 192GB |
|---|
| Ostale osobine | Podrška za Unbuffered ECC memoriju, Podrška za Extreme Memory Profile (XMP), Podrška za non-ECC UDIMM memory |
|---|
| PCI Express x16 slot | 1x PCI Express 3.0 (x4 mode), 1x PCI Express 5.0 (x16 mode), 1x PCI Express 4.0 (x4 mode) |
|---|
| PCI slot | 3 |
|---|
| SATA priključci (ukupno) | 4 |
|---|
| SATA priključci | 4x SATA 6GB/s |
|---|
| Ostali skladišni interfejs | 5x M.2 |
|---|
| RAID | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10 |
|---|
| Žična mreža (LAN) | 1x Realtek 5Gb Ethernet |
|---|
| Model | Realtek |
|---|
| Wi-Fi | Da |
|---|
| Bluetooth | Da |
|---|
| Bluetooth verzija | 5.3 |
|---|
| Broj kanala | 2/4/5.1/7.1 |
|---|
| Model | Realtek ALC1220-VB Codec |
|---|
| Napomena | High Definition, Podrška za S/PDIF output |
|---|
| DisplayPort priključci | 1x DisplayPort |
|---|
| HDMI priključci | 1 |
|---|
| Ukupno USB priključaka | 9 |
|---|
| Ukupno USB-C priključaka | 1 |
|---|
| USB 3.2 priključci | 2 (Tip A) Gen2, 4 x Gen1 |
|---|
| USB 2.0 priključci | 2 |
|---|
| RJ-45 (LAN) | 1 |
|---|
| Audio | 2x 3.5mm |
|---|
| Ostali priključci | 1 x optical S/PDIF, 2x SMA antenna connectors (2T2R) |
|---|
| Naponski priključci | 2x 8 pin 12V Power Connector, 1 x 24 pin ATX Power Connector |
|---|
| USB 3.2 | 1 (podrška za 1 USB 3.2 Gen 2x2 Tip C porta), 1 x Gen 1 header |
|---|
| USB 2.0 | 2 |
|---|
| Audio | 1x Front panel audio |
|---|
| Napomena | Za iskorišćavanje određenih internih konektora potrebni su dodatni bracket-i ili priključci na kućištu |
|---|
| Podržane tehnologije | Smart Backup, UEFI Bios, Q-Flash Plus |
|---|
| Format | ATX |
|---|
| Dimenzije | 305mm x 244mm |
|---|
| Ostali priključci | 1x TPM Header, 4x System Fan header, 1 x front panel header, 1 x Clear CMOS jumper, 2 x temperature sensor headers, 1 x noise detection header, 1 x Q-Flash Plus button, 4 x SATA 6Gb/s, 2 x Thunderbolt add-in card connectors, 1 x RGB LED strip header, 1 x reset jumper, 5x M.2 Socket 3, 1 x CPU fan header, 1 x reset button, 1x CPU fan/water cooling pump header, 3x addressable RGB Gen2 LED strip headers, 2 x system fan/water cooling pump headers |
|---|
| Fiksirajući otvori | 9 |
|---|
| Link proizvođača | LINK |
|---|
| Reklamacioni period | 36 meseci |
|---|
Login and Registration Form